Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Normal
answers to a few questionsThe soap dishes sell great for $3.00 each. PM me for the contact for the dishes. I buy them for .95 cents each. The white trays that we dry our soap in are from the local pizza supply house. They are dough trays they stack real nice. They run about 6.-7.00 a tray. That is also how we transport wrapped bars to shows and farmers markets etc. They hold 64 of our bars for The bars are 5-oz bars.Thank you, the display is all my wife! I'm going to make some shelves to give us some height and more room.The bars sell forUn scented $2.00scented bars $2.50scented with shea or olive oil $2.75Then the wife does a deal for three of each$5.00 un scented$6.50 scented$7.25 scented with she or olive oil Now, remember that we do not have the high oil cost like other soap makers. We get our glycerin from making biodiesel.Look forward to hearing back from you guys.Jason
answers to a few questions
The soap dishes sell great for $3.00 each. PM me for the contact for the dishes. I buy them for .95 cents each. The white trays that we dry our soap in are from the local pizza supply house. They are dough trays they stack real nice. They run about 6.-7.00 a tray. That is also how we transport wrapped bars to shows and farmers markets etc. They hold 64 of our bars for The bars are 5-oz bars.
Thank you, the display is all my wife! I'm going to make some shelves to give us some height and more room.
The bars sell for
Un scented $2.00
scented bars $2.50
scented with shea or olive oil $2.75
Then the wife does a deal for three of each
$5.00 un scented
$6.50 scented
$7.25 scented with she or olive oil
Now, remember that we do not have the high oil cost like other soap makers. We get our glycerin from making biodiesel.
Look forward to hearing back from you guys.
Jason